Vabakoda avas uksed

Vabaühendus Vaba Isamaaline Kodanik on oma uksed avanud. Me nimetame seda ise meelsasti vabakojaks, kuhu on oodatud kõik vabad kodanikud, “kelle mõtted on priid” – nagu laulusalm ütleb, oma mõtteid avaldama Eesti tulevikust.
Eesti on olnud tubli, nagu seda kinnitab ka viimatine Inimarengu Aruanne, kuid – siiani on ju vaid loodud eeldused, et muutuda koduselt armsaks ja maailmas edukaks riigiks. Sellise põneva deviisi all korraldas Arengufond oma mõttetalguid!
Me näeme, et korralikult üles ehitatud riigi ehk toimiva avaliku sektori kõrval on jäänud seisma kodanikuühsikonna areng. Õnneks mitte kodanikualgatuslikkus, sest eriti nooremate inimeste hulgas on rõõmustavalt palju neid kes kurtmise ja “ülevaltpoolt” lahenduse ootamise asemel organiseeruvad ise ja löövad ise käed külge ühiste olude parandamiseks.
Usume, et poliitilised vabaühendused ehk erakonnad pööravad pilgu rohkem tulevikku ning näevad seda suurt potentsiaali, mis on meie omades inimestes. On hea, kui ära läinud talendid tulevad tagasi, kuid veelgi tähtsam oleks hoida neid talente, kes pole veel ära läinud. Ühiskond, igüks meist, peame hindama nende inimeste tööd ja kogemusi, kes on seda vabariiki juba 10-20 aastata ehitanud. See loob kindlustunde ka noortele, kes ka kindlasti ei soovi, et neid mingil hetkel, kui poliitiline tähtetedeseis ei ole soodne, ka lihtsalt üle parda visatakse.
Meie ühendus on selleks, et aidata poliitikutel teha selliseid otsusedi, mis muudaksid meie ühiskonna sõbralikumaks ja hoolivamaks ning kus ka majandus oleks tootlik ning suurt lisandväärtust tootev. Tänapäeval on hoolivus ja tähelepanelikkus inimeste vastu muutunud majanduslikuks kategooriaks. Kui me sellest õigel ajal aru ei saa, kustutabki varsti viimane lahkuv talent enda järel tule!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: